MENU

Filia Bielice · Dzień seniora

Dzień Seniora 2014

       W niedzielę 19 października 2014 r. już po raz trzeci  na sali w WDK w Bielicach odbył się Dzień Seniora. Organizatorami i koordynatorami imprezy były Sylwia Buryś (Świetlica Wiejska) i Maria Iwanicka (Filia Biblioteczna) – pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Łambinowicach.

W uroczystości wzięło udział około 180 osób, w tym seniorzy, dzieci i rodzice oraz zaproszeni goście m.in. : Wójt Gminy Łambinowice Pan Tomasz Karpiński z małżonką, radny powiatu Pan Włodzimierz Figiel, radny wsi Bielice Pan Piotr Padamczyk, sołtys wsi Bielice Pan Zenon Duda z małżonką, emerytowani  księża: Bronisław Dołhan i Stanisław Bober, Pani Krystyna Lampa była liderka Odnowy Wsi w Łambinowicach, zespół Chóralny „Uśmiech” z Jasienicy Dolnej, zespół Wokalny „Fantazja” oraz seniorzy z Bielic i okolicznych miejscowości.

Całe spotkanie miało charakter patriotyczny ze względu na rocznice wielu wyjątkowych wydarzeń; m.in. takich jak 100 rocznica I wojny Światowej, 75 rocznica II wojny światowej oraz 70 rocznica Powstania Warszawskiego. Aby upamiętnić rocznicę II wojny światowej przestawiono sylwetki trzech pań z Bielic, które były bezpośrednimi uczestnikami tamtych wydarzeń. Panie Helena Juzwa i Władysława Wajda były sanitariuszkami w szpitalu polowym, natomiast Pani Wanda Kownacka została wywieziona na Sybir z całą rodziną, gdzie przebywała do końca wojny. Wyróżnionym osobom wręczono kwiaty za ich ofiarność i bohaterska postawę wobec ojczyzny.

Jednym z punktów uroczystości były gratulacje i życzenia dla najstarszej mieszkanki Gminy Łambinowice – Pani Monice Malinowskiej.   

W programie artystycznym wystąpiły dzieci z PSP w Bielicach pod kierownictwem nauczycieli  prezentując w przepięknych strojach nasze tańce narodowe i ludowe; poloneza i krakowiaka. Wystąpił również zaproszony Zespół Chóralny z Jasienicy Dolnej, który przedstawił pieśni z repertuaru „Mazowsza”  oraz Zespół wokalny "Fantazja" z Bielic.

Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni gości bawili się z zespołem tanecznym ANA BAND. W przerwach między muzyką prowadzone były gry i zabawy, dzięki którym można było wygrać wiele nagród i niespodzianek. Podczas spotkania odbywał się również konkurs na najsmaczniejsze przetwory domowe. Seniorzy głosowali na nalewki, konfitury, marynaty, musy czy sałatki. Okazało się, że nic nie zastąpi smaku domowych przetworów, dlatego wszyscy delektowali się w szczególności nalewkami i sałatkami. W ostateczności I miejsce zajęła pani Teresa Duda (nalewka z pigwy), II pani Krystyna Rosińska(cytrynówka), III miejsce pani Zofia Jarosz (sałatka warzywna).  Miłym akcentem uroczystości były także dwa torty ufundowane przez sponsorów z okazji trzeciego wspólnego spotkania. Na zakończenie imprezy wybrano senioritę i seniora 2014. Panią Zofię Dąbrowską i Pana Stanisława  Padamczyka. Podczas imprezy były wspólne zabawy i tańce oraz przepyszne ciasta upieczone własnoręcznie przez seniorów.

Filia Bielice