MENU

Filia Jasienica Dolna

16.06.1016r. -Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

W imieniu Dyskusyjnych Klubów Książki zapraszamy zainteresowanych na spotkanie z pisarką dla dzieci Panią Elizą Piotrowską, które odbędzie się w Filii Bibliotecznej w Jasienicy Dolnej o godz. 10:30.


01-14.02.2016 r. - Relacja z przebiegu Ferii zimowych

Zajęcie odbywały się w świetlicy i bibliotece, a dzieci spędziły czas w miłej atmosferze w przestronnych i ciepłych  pomieszczeniach. W tym roku zajęcia przebiegły bez żadnych przykrych niespodzianek według wcześniej przygotowanego planu.

Spotkania nasze rozpoczęliśmy od pogadanki na temat niebezpieczeństw i zagrożeń jakie mogą spotkać uczestników w czasie zajęć i wyjazdów. Kolejne pogadanki miały również charakter edukacyjny i związane z niebezpieczeństwem jakie niosą wszelkiego rodzaju używki  :alkohol, papierosy i wszelkiego rodzaju narkotyki i tzw. dopalacze.                                                          

Dnia 03,02,2016. Odbyła się wycieczka do muzeum i kina w Nysie. Z wielką przyjemnością zajadając się pysznymi pączkami świętowaliśmy tłusty czwartek co widać na zdjęciach. 

Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach plastycznych, a gry planszowe i zabawy ruchowe zapewniały świetna rozrywkę. Dużym powodzeniem cieszyły się komputery ,ale w ściśle wyznaczonym czasie.

Literatura piękna i poezja zagościła również na nasze zajęcia. W związku z ogłoszonym przez miasto Nysa 2016r. „Rokiem Wandy Pawlik i Jerzego Kozarzewskiego” poznaliśmy życiorysy i twórczość poetów nyskich. Dzieci wykonały również wystawkę podsumowującą przyswojoną wiedzę.


05.12.2015 r. - Mikołajkowe czary-mary

W dniu 05.12.2015 r. odbyły się w naszej bibliotece nietypowe Mikołajki. Zamiast worka prezentów, wszyscy uczestnicy otrzymali produkty spożywcze oraz artykuły papiernicze niezbędne do wykonania specjalnych zadań. Pierwsze z nich dotyczyło wypieku przepysznych rurek, na którym pieczę sprawowała pani Sołtys Brygida Barcik, a drugie wykonania ozdób świątecznych według wskazówek pani Lidii Gabryel. Z jednych i drugich materiałów wyszły prawdziwe cudeńka. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę imprezę serdecznie dziękujemy.


27.10.2015 r. - Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

27.10.2015r. w Filia Biblioteczna w Jasienicy Dolnej organizowała spotkanie autorskie z pisarką i dziennikarką Panią Barbarą Gawryluk.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci odbyło się w ramach projektu DKK , który koordynuje  WBP w Opolu. Do Sali Wiejskiego Domu Kultury zaproszeni zostali uczniowie klas I-VI ZSP z Jasienicy Dolnej.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, pisarka ciekawie opowiadała o swojej twórczości i odpowiadała na zadawane pytania. Klubowicze dobrze poznali twórczość Pani Gawryluk już przed spotkaniem, dlatego też z  zainteresowaniem słuchali jej opowiadań, które mieli okazje czytać z ogromną przyjemnością.

Na zakończenie spotkania Pani Gawryluk podpisała swoje książki, które posiadamy  w zbiorach naszej biblioteki z DKK oraz przesłane przez Wydawnictwo Literatura, które można było kupić przed spotkaniem.

Na pożegnanie najmłodszy klubowicz wręczył naszemu gościowi wiązankę kwiatów i podziękował za spotkanie w imieniu wszystkich obecnych.            

Dziękujemy Sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Jasienica Dolna za darmowe udostępnienie Sali Wiejskiego Domu Kultury.