MENU

Filia Wierzbie

 "Kocham Cię MAMO"

Dnia 23 maja 2018r. Biblioteka przygotowała na sali WDK w Wierzbiu  Spotkanie z okazji "DNIA MATKI". Mamy wysłuchały pięknych wierszyków i piosenek w wykonaniu dzieci i młodzieży, otrzymały piękne laurki. Dużo śmiechu było przy  grach i zabawach dla Mam , o tytuł "Super Mamy". Miłe spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

             

 

             

             

             

             


FERIE  ZIMOWE 2018r.  w Bibliotece w Wierzbiu

 

 


Dnia 6 stycznia 2018r. na Sali WDK w Wierzbiu, Biblioteka  przygotowała  przedstawienie jasełkowe pt. "Cud w Betlejem".

 


   Wspomnienia 2017r.

"Spotkanie z MIKOŁAJEM" 

 

 

 WAKACJE

 

"Dzień Dziecka"

 "Dzień Sportu"

 

"Dzień Mamy"

 


 

 "Spotkanie z MIKOŁAJEM"

Dnia 4 grudnia 2016r. na dużej sali WDK w Wierzbiu odbyło się "Spotkanie z Mikołajem".               Dzieci wesoło się bawiły, był quiz o Mikołaju, tańce , zabawy. wierszyki i piosenki, a na zakończenie dzieci otrzymały paczki od Mikołaja.

       

      

         

        

     

 


 

Wakacje w Bibliotece

W czasie wakacji Biblioteka  dodatkowo w godz.10.00-13.00 prowadzi zajęcia świetlicowe dla dzieci, a po południu zaprasza czytelników.

 Poniedziałek     - Odkrywamy Krainę baśni i bajki   ( czytamy, opowiadamy, rysujemy itp.)

 Wtorek             -  Wesoło i sportowo  (zajęcia sportowo-sprawnościowe).

 Środa               - Warsztaty z rękodzieła (zajęcia plastyczne-origami,wiklina  papierowa,itp.)

 Czwartek          - Główka pracuje  (gry planszowe, kalambury , rebusy , puzzle itp.)

 Piątek              - Dzień pomysłów  ( zajęcia wybrane przez dzieci).

Wakacje minęły wesoło i bezpiecznie. Dzieci chętnie brały udział w zabawach i konkursach. W lipcu mieliśmy dzień pod hasłem "Wakacyjne zabawy - wesołe i bezpieczne", na który zaprosiliśmy policjanta, przyjechała Pani policjantka, która opowiedziała o bezpieczeństwie  na wakacjach, dzieci wzięły udział w grach, zabawach i konkursach na temat bezpiecznych zabaw. W sierpniu byliśmy na wycieczce w Opolu - rejs statkiem po Odrze i przejazd po mieście londyńskim autobusem. Wycieczka bardzo się udała, wszyscy świetnie się bawili. Na pożegnanie wakacji przygotowaliśmy gry i zabawy, wręczenie nagród i dyplomów oraz pieczenie kiełbasek na grillu.


 

 "Dzień Dziecka"

W czerwcu Biblioteka wspólnie z sołtysem i Radą sołecką z Wierzbia zorganizowaliśmy dla dzieci imprezę w plenerze z okazji "Dnia Dziecka". Były gry, zabawy i konkursy z nagrodami, a na zakończenie wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku.


 

  "Dzień MAMY"

Dnia 29.05.2016r. na sali WDK w Wierzbiu odbył się wieczorek "Dziękuję MAMO" przygotowany przez Bibliotekę w Wierzbiu.Dzieci i młodzież wystapiły w części artystycznej i wręczyły Mamom piękne bukieciki własnoręcznie wykonane. Następnie były gry i zabawy dla Mam o tytuł "Super Mamy", zwyciężyła pani Renata Wójcik. Wszyscy świetnie się bawili,a spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i wspólnym zdjęciem.


"Majówka na sportowo"

Dnia 27.05.2016r. w Bibliotece w Wierzbiu odbyły się zajęcia sportowe pod hasłem "Majówka na sportowo" w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.                   Przeprowadziliśmy 10 różnych konkurencji dla dzieci i młodzieży.

 


 Dyskusyjny Klub Książki - młodzieżowy!

Już otrzymaliśmy część książek na 2016 rok -do przeczytania i dyskusji.

Serdecznie zapraszam po lekturę do Biblioteki.


 

Już po Feriach!!

Bawiliśmy się świetnie, wesoło i bezpiecznie, zostały nam tylko wspomnienia i zdjęcia.


 

FERIE  ZIMOWE  2016r. w nasze Bibliotece   - zapraszamy

Zajęcia świetlicowe dla dzieci zapraszamy w godz.10.00 - 13.00

Poniedziałek  -"Główka pracuje"     (rozrywki umysłowe- gry, puzzle, kalambury itp.).

Wtorek           - "Wesoło i sportowo"    ( gry i zabawy na śniegu lub dużej sali WDK ).

Środa              - "Plastyczne cudeńka "  ( warsztaty z rękodzieła- wiklina papierowa,origami, bibuła).

Czwartek       - "Smacznie i zdrowo"     ( zajęcia kulinarne - gofry, pizza itp).

Piątek            - "Spotkanie z książką"   (czytamy, opowiadamy, rysujem).

     Planujemy wyjazd na lodowisko do Nysy -  termin do ustalenia.

BIBLIOTEKA  zaprasza w godz. 16.00 - 19.00.


 

06.01.2016 r. - "Jasełka bożonarodzeniowe"

Dnia 6 stycznia w Świeto Trzech Króli na sali WDK w Wierzbiu odbyły się  "Jasełka bożonarodzeniowe" w wykonaniu dzieci i młodzieży dla mieszkańców naszej wsi.


   06.12.2015 r. - Spotkanie z Mikołajem

Dnia 6 grudnia na sali WDK w Wierzbiu odbyło się "Spotkanie z Mikołajem", imprezę przygotowała Biblioteka przy współpracy Sołtysa i Rady sołeckiej. Dzieci bawiły się wesoło , tańczyły z Mikołajem , mówiły wierszyki i śpiewały piosenki dla Mikołaja, który obdarował je paczkami. Przy okazji spotkania na sali można było obejrzeć wystawę prac przedświątecznych wykonanych przez grupę "Aktywni z pasją".

 


18.11.2015 - "35-lecie Biblioteki w Wierzbiu"

           18 listopada w WDK w Wierzbiu odbyło się spotkanie z okazji „35-lecia Biblioteki w Wierzbiu”, na które zostali zaproszeni goście: Dyrektor GOKSiR – Pani Jolanta Mierzyńska, Kierownik GBP – Pani Bernardeta Tokarczyk, Wójt Gminy – Pan Tomasz Karpiński, Sołtys – Pan Janusz Wołczko, czytelnicy i użytkownicy Biblioteki  oraz mieszkańcy wsi.

          Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną- „Wierszem o Bibliotece i o Książce” w wykonaniu dzieci i młodzieży. Następnie w formie prezentacji multimedialnej przedstawiono działalność Biblioteki, co wywołało przyjemne wspomnienia minionych lat. Wyjątkowym momentem wieczoru było wręczenie nagród książkowych i wyróżnień – czytelnikom i użytkownikom oraz podziękowań osobom współpracującym z Biblioteką.Ciepłe słowa o Bibliotece i bibliotekarzu  wypowiedzieli zaproszeni goście. Spotkanie uwieńczyły  rozmowy przy słodkim poczęstunku.

           Biblioteka w Wierzbiu jest miejscem aktywnym, otwartym i rozwijającym zainteresowania dzieci, młodzieży i dorosłych. Staje się nowoczesną instytucją kultury przyjazną dla wszystkich, proponującą bogaty program działań kulturalnych wykraczając poza wypożyczanie książek. Jest gotowa do współpracy i otwarta na zmiany zgodne z oczekiwaniami czytelników, uzytkowników i otoczenia. To miejsce inspiracji i realizacji pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania poksiążki.

„Biblioteka to miejsce otwarte dla wszystkich”

 

 


 Lipiec - sierpień WAKACJE 2015

W czasie wakacji Biblioteka prowadzi zajęcia świetlicowe dla dzieci.

            Wakacyjny tydzień - zajęcia świetlicowe:

 Poniedziałek   - „Główka pracuje”  (gry planszowe, , rebusowe zgadywanki,  

                             układanie  puzzli, kalambury,  itp.)

 Wtorek              - „Na sportowo”  (zajęcia sportowo-sprawnościowe: zabawy z piłką, 

                               ze skakanką ,  z kółkiem hula-hop, gra w kręgle, w ping-ponga,

                                w badmintona itp. )

 Środa               - Warsztaty samodzielnego tworzenia ( zajęcia z origami, wikliny

                             papierowej,  decoupage, ozdoby z bibuły ,itp.)

 Czwartek          - Dzień pomysłów  ( zajęcia wybrane przez dzieci).

 Piątek               - „Bajki i bajeczki – ciekawe książeczki”   (zajęcia   związane

                               z książką, głośne czytanie ulubinych bajek, rysowanie bajkowych

                               postaci, mały teatrzyk, itp.)

 


07.06.2015r.  "JA i mój Tato"

     Dnia 7 czerwca na boisku w Wierzbiu odbyła się impreza  z okazji „Dnia Dziecka” i „Dnia Ojca” pod hasłem „JA i mój Tato”, przygotowana przez Bibliotekę przy współpracy Sołtysa i  Rady sołeckiej  z Wierzbia.

       Przygotowaliśmy wiele atrakcji  dla Dzieci i Ojców:

         - Konkurencje sprawnościowe;

         - Pokaz sprzętu  i wozu strażackiego naszej OSP.

         - Przejazd samochodem strażackim wokół boiska.

         - Wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku

         - Wręczenie dyplomów , drobnych nagród i słodyczy.

Wszyscy świetnie się bawili, a Dzieci i Ojcowie aktywnie uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych  , rywalizujac między sobą, co dostarczyło wiele emocji , zabawnych i śmiesznych sytuacji .  W konkurencjach o tytuł  „Super TATY” zwyciężył pan Andrzej Zastawny.


  28.05.2015 – „Dzień Matki”

    28 maja Biblioteka  przygotowała wieczorek z okazji „Dnia Matki”. Dzieci i młodzież wystąpiły  w części artystycznej  recytowały piękne wiersze o Mamie, śpiewały piosenki i grały na instrumentach. Po występie wszystkie Mamy otrzymały piękne koszyczki z kwiatami z bibuły, wykonane na warsztatach z rękodzieła.  Następnie Mamy z dziećmi  wzięły udział w  grach  i zabawach o tytuł „Super Mamy”, zwyciężyła pani  Agnieszka Wołczko. Wszyscy świetnie się bawili , na zakończenie był słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia.

Dodatkową  atrakcją  wieczorku była  wystawka prac, wykonanych  na warsztatach z rękodzieła , prowadzonych przez  grupę „Aktywni z pasją” działającą przy naszej bibliotece.


   27.04.2015 - spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Majgier

      Dnia 27 kwietnia w Bibliotece  odbyło się spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Majgier - autorką książek dla dzieci i młodzieży,w ramach DKK. Pisarka opowiedziała o sobie i swojej twórczości. Następnie dzieci i młodzież zadawały pytania dotyczące twórczości, bohaterów książek, sztuki pisania itp. Na wszystkie autorka bardzo ciekawie odpowiadała, a także pytała klubowiczów o zainteresowania i ulubione książki. Wytworzyła się miła atmosfera i luźna rozmowa czytelnika z pisarką.Pani Katarzyna Majgier jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Na zakończenie spotkania wręczyliśmy pisarce podziękowanie i kwiaty, a dzieci i młodzież otrzymała autografy.Na długo pozostanie nam miłe wspomnienie i pamiatkowe zdjęcia.                     

 

 


 "Aktywni z pasją"

   „Aktywni z pasją” – to grupa działająca przy naszej Bibliotece od 2012 r.. Na spotkaniach(w środy) dzielą się swoimi pasjami w zakresie rękodzieła : z wikliny papierowej - wyplatają koszyczki, doniczki, choinki itp., metodą decoupage – zdobią przedmioty, z  bibuły wykonują piękne kwiaty itp.

    Spotkania takie budzą drzemiące talenty, integrują naszą społeczność w różnym wieku – bo tutaj może przyjść każdy, podpatrzeć, nauczyć się , zrobić coś własnoręcznie i  miło spędzić wolną chwilę.

    Biblioteka dzisiaj – to więcej niż książka, to miejsce integrujące, przyjazdne mieszkańcom,a takie spotkania uatrakcyjniają wizerunek naszej Biblioteki.

                                                           Zapraszamy